Op een school vierdaagse schoolweek

Zorgen over lerarentekort in ‘t Gooi blijven: ‘Als iemand ziek wordt en uitvalt wordt het ingewikkeld’

di 12 sep., 06:58 · leestijd 2 minuten Maatschappelijk
Basisscholen in 't Gooi doen er van alles aan om nieuwe leerkrachten te kunnen verwelkomen. Zo was er vorig jaar met Dagje Leerkracht.
Basisscholen in 't Gooi doen er van alles aan om nieuwe leerkrachten te kunnen verwelkomen. Zo was er vorig jaar met Dagje Leerkracht. Foto: © Bob Awick

Ook in ‘t Gooi gaan leerlingen in het primair en voortgezet onderwijs inmiddels weer naar school. Daarbij is duidelijk dat de problemen rond het tekort aan leerkrachten nog lang niet is opgelost. Bij een basisschool in Hilversum is men zelfs noodgedwongen overgegaan naar een vierdaagse schoolweek. 

Ten opzichte van voor de zomer is er eigenlijk niet zo veel veranderd, vertelt bestuursvoorzitter Marieke Doddema van Proceon, waar zeventien basisschool in de regio onder vallen. “Het tekort is voelbaar en nijpend. Elke groep heeft nu een leerkra..